2017. július 26. szerda. Jelenleg 18254 tagja van közösségünknek.

A jövő Debrecene | Debrecen meets Budapest

2017.06.23. 10:26 | Utoljára módosítva: 2017.06.23. 10:33 Tulajdonos: Központi Alumni Portál
Több ezer Debrecenhez szorosan kötődő fiatal, egyetemista, munkavállaló él a fővárosban vagy a határokon túl, akik tanulmányaik, munkájuk, családjuk miatt hagyták el Debrecent. A jövő Debrecene workshop egy kísérlet arra, hogy az "elszármazott", már életvitelszerűen nem otthon élő cívisvárosiakat összekössük és lehetőséget biztosítsunk a várossal való kapcsolattartásra.

Ezt az együttműködést (Cívis Kör) ösztönzi Debrecen 2023 Európa Kulturális Főváros pályázat (EKF), mely sok lehetőséget biztosít a város közösségi, kulturális életének összefogására, fejlesztésére. Az eseményen Papp László polgármester úr bemutatja Debrecen közeljövőben megvalósuló fejlesztéseit és startégiáját. Ezt követően az EKF pályázat lehetőségeit, elképzeléseit egy interaktív kerekasztal beszélgetésben a közönséget bevonva vitatjuk meg.

Gyere el és tud meg milyen lesz a jövő Debrecene!
Segítsd ötleteiddel a Debrecen Európa Kulturális Fővárosa pályázatot!
Építs kapcsolatot! Találkozz régi barátokkal!
Hajrá Debrecen! (Ha ezt idáig elolvastad vendégünk vagy egy üdítőre vagy egy hűsítő fröccsre!) :)

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött:

Időpont: 2017. június 26, hétfőn 17.30-tól

Helyszín: Anker Klub (1062 Budapest, Anker köz)

17.30 17.35 Megnyitó
17.35 – 18.00 Debrecen fejlesztési stratégiája – Papp László polgármester nyitó előadása
18.00 – 19.00 Debrecen Európa Kulturális Fővárosa 2023 – Lehetőségek és célok – kerekasztal beszélgetés
19.00 – 20.00 Kapcsolatépítés

"Egyetlenegy hely van, amelyet sose szoktam megnevezni, ez Debrecen. Ha Debrecenbe akarok menni, s ilyenkor érdeklődnek: most éppen hová, azt felelem: haza. 1942 szeptemberétől már Hódmezővásárhelyen tanítottam, 1945 áprilisa óta Pesten élek. Harminchárom év nagy idő Krisztus egész élettörténete lezajlott ennyi esztendő alatt. Nekem nem volt elég arra, hogy tudomásul vegyem: elköltöztem. A haza, nyilván holtig, mindig csak Debrecen." - Szabó Magda

FACEBOOK ESEMÉNY