2017. december 16. szombat. Jelenleg 19756 tagja van közösségünknek.

Kiállításon a csodajárművek

2014.09.24. 13:28 | Utoljára módosítva: 2014.10.02. 10:12 Tulajdonos: Központi Alumni Portál
A Füredi úti bevásárlóközpontban láthatók október 8-ig a Debreceni Egyetem Műszaki Karának saját fejlesztésű autói.

Repülő-, hajó- és vasútmodellek, mini helikopterek, furcsa kerékpárok, drónok és alternatív hajtású autók egyaránt szerepelnek a Különleges járművek kiállításán, amely szeptember 24-től október 8-ig várja az érdeklődő látogatókat a Malompark bevásárlóközpontban.

A kiállításon megtekinthetőek a Debreceni Egyetem Műszaki Karának hallgatói és oktatói által tervezett, fejlesztett alternatív járművek, sőt a kar munkatársai tájékoztató előadásokat is tartanak az elektromos és sűrített levegővel hajtott autókról.

Szeptember 25. (csütörtök) 16 óra: dr. Husi Géza előadása az alternatív hajtású járművekről

Szeptember 26. (péntek): a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Villamosmérnöki és Mechatronikai Tanszék napja hangos tárlatvezetésekkel. Tekintsd meg a járműveket közelről!

Szeptember 26. (péntek): 16.30: Gábora András tanszéki mérnök előadása a Műszaki Kar járműveinek tulajdonságairól, használatáról, fejlesztéseiről.

Forrás: unideb.hu