2017. október 20. péntek. Jelenleg 19535 tagja van közösségünknek.

Szenior Egyetem

2017.09.18. 09:18 | Utoljára módosítva: 2017.09.19. 12:57 Tulajdonos: Központi Alumni Portál
A Debreceni Egyetem meggyőződése, hogy az oktatás és a kutatás terén felhalmozott immár évszázados tapasztalat akkor hasznosul igazán, ha nem marad bezárva egy elefántcsont-toronyba, hanem mindenki számára hozzáférhető. Ezért kívánja útjára indítani 2017 októberétől a Szenior Egyetem programot.

A programot azoknak az érdeklődőknek kínáljuk, akiknek legalább középfokú végzettségük van és szívesen fejlesztenék tudásukat a tudomány, technika, művészetek mai eredményei, érdekességei köréből. A programot jó szívvel ajánljuk egykori munkatársainknak, hallgatóinknak, akik néhány előadás erejéig örömmel ülnének vissza az iskolapadba.

A felsőfokú végzettséghez nem vezető, ingyenes képzés időtartama 2 félév. A képzési program az őszi és a tavaszi félévben egyaránt 6-6 érdekes, előreláthatólag kéthetente pénteken (délután 16.00 órai kezdéssel) tartott előadást foglal magába a Debreceni Egyetem Főépületében. Az őszi félév programjában szerepel többek között a gyógyszerkutatások, a földrengés- és katasztrófa előrejelzés, a középkori mindennapok, valamint az élelmiszerbiztonság témakörébe tartozó előadás.

Az őszi félévben várható időpontok 2017-ben:
- október 20.,
- november 3.,
- november 17.,
- december 1.,
- december 15.,
- 2018. január 12.

A programra előzetes jelentkezés szükséges, amely történhet személyesen és elektronikus úton is egy regisztrációs űrlap kitöltésével.

További információk:
e-mail: gyongyosi.maria@unideb.hu