2017. július 26. szerda. Jelenleg 18254 tagja van közösségünknek.

Debreceni Tavaszi Fesztivál

2017.02.08. 08:34 | Utoljára módosítva: 2017.02.13. 08:47 Tulajdonos: Központi Alumni Portál
Március 12-22. között beköszönt a tavasz Debrecenben! Debreceni Tavaszi Fesztivál a Kölcsey Központban, az Apolló moziban és a Vojtina Bábszínházban.

Programok:

MÁRCIUS 12. VASÁRNAP
16.00 Kölcsey Központ, Bényi Árpád-terem
26. DEBRECENI TAVASZI TÁRLAT megnyitója
A negyedszázad lezárultával a sorozat az idei évtől megújul. A feltételek ugyan módosulnak, de nem változik az igény, hogy a megye képzőművészetének élvonalát reprezentáljuk: a festészet és a grafika/fotográfia kétévenkénti váltásban mutatkozik majd be.
A kiállítás ingyenesen látogatható április 9-ig.

A tanítónő
/ Učitelka / TheTeacher /
feliratos cseh-szlovák filmdráma, 2016, 102 perc
Rendező: Jan Hřebejk

MÁRCIUS 13. HÉTFŐ
10 éve Big Band
a Debrecen Big Band koncertje

Közreműködők: Micheller Myrtill, Pákai Petra, Szolnoki Péter, Majsai Gábor, Gájer Bálint, Zsemlye Sándor (sax), Kuzbelt Péter (sax), Gyárfás István (gitár), Pintér Tibor (gitár), Tulkán Péter (trombita), Pataj György (zongora), Ullmann Ottó (bass), Kovács János (trombita)

Továbbá az est folyamán fellép a Feeling Táncstúdió, a Debreceni Mazsorett Együttes és a Valcer Táncstúdió.

Jegyár: 2 200 Ft

Tigris elmélet

/ Teorie tygra / Theory of Tiger/
feliratos cseh komédia / dráma, 2016, 101 perc
Rendező: Radek Bajgar

MÁRCIUS 14. KEDD
Sosem vagyunk egyedül

/ Nikdy nejsme sami / We Are Never Alone/
feliratos cseh filmdráma, 2016, 105 perc
Rendező: Petr Václav

20.00 Vojtina Bábszínház
Kripli Mari
Lázár Kati Jászai Mari estje

A Kossuth- és Jászai-díjas, kíváló művész egyszemélyes előadása a budapesti Örkény Színházból.

Jászai Mari: Lázár Kati
Látvány: Bánki Róza | Munkatárs: Gyalog Eszter | Producer: Orlai Tibor

Az Orlai Produkciós Iroda előadása

Jegyár: 2 800 Ft

MÁRCIUS 16. CSÜTÖRTÖK
Ki viszi át…?
Szirtes Edina Mókus koncertje

Szirtes Edina Mókus érzelmekkel mélyen átitatott koncertje örömről, bánatról, küzdelemről és a mindent átfogó mélységes mély szeretetről, melyhez a szavakat magyar költők ismert versei adják, a zenét Mókus írta.

közreműködnek:
Szirtes Edina Mókus – ének, hegedű, looper | Csonka Gábor – hegedű | Haraszti Krisztina: brácsa| Hegyaljai Boros Zoltán: brácsa | Kertész Endre – gordonka | Födő Sándor – ütősök | Hámori Máté – gitár

MÁRCIUS 17. PÉNTEK
Tördelős
a Dresch Quartet koncertje

Dresch muzsikája igazi hungarikum. Szuggesztív és őszinte előadásmódjának legtökéletesebb keretét adja zenekara, a Dresch Quartet. A mostani koncert fő témája a 2016-ban megjelent új albumuk, a Tördelős anyaga.

Közreműködnek: Dresch Mihály – tenor és szoprán szaxofon, fuhun, ének | Lukács Miklós – cimbalom | Horváth Balázs – nagybőgő | Baló István – dobok.

MÁRCIUS 18. SZOMBAT
Talamba és vendégei
Különleges zenei világ, nagyszerű vendégművészek, négy villámkezű Artisjus-díjas ütőhangszeres művész és egy igazi fergeteges hangulat, amit csak a Talamba tud!

Közreműködők: Szakos Andrea énekesnő | Ibro Fall nyugat-afrikai mesterdobos | Lautitia Gyermekkórus

Jegyár: 2 400 Ft

MÁRCIUS 19. VASÁRNAP
11.00 Kölcsey Központ, Nagyterem
A világ legrövidebb meséi
Családi délelőtt Malek Andival és az EsZeMent MeseBanddel

Jegyár: 900 Ft

A körfolyosón 9 órától ingyenes kísérőfoglalkozások.

Barabás Lőrinc Quartet
A Barabás Lőrinc Quartet 2016 februárjában lelte meg végleges felállását Cséry Zoltán billentyűssel, Herr Attila basszusgitárossal és Nagy Zsolt dobossal, és még ezen az őszön megjelentették a zenekar első lemezét, Beardance címmel.

“Ahogy a zenekar tagjai, úgy maga az album is egyfajta olvasztótégelye különböző stílusoknak. Van benne vidámság és kevésbé vidámság is.” Barabás Lőrinc.

MÁRCIUS 20. HÉTFŐ
20.00 Kölcsey Központ, Nagyterem
DÓZIS / BOLERO
táncest két részben
az EuropaS Magyar Táncdíjjal kitüntetett Budapesti Táncszínház önálló estje

Magyarország egyik vezető modern táncegyüttesét Földi Béla Harangozó Gyula-díjas koreográfus alapította 1991-ben. Az azóta számos hazai és külföldi alkotó munkáját bemutató társulat hazánkat már több nemzetközi fesztiválon is nagy sikerrel képviselte.

Jegyár: 2 500 Ft

MÁRCIUS 21. KEDD
20.00 Kölcsey Központ, Bálterem
Gerlóczy Márton: A csemegepultos naplója
monodráma egy részben az Orlai Produkciós Iroda előadásában

A POSZT- és Junior Prima-díjas Ötvös András nagysikerű előadása közkívánatra újra Debrecenben!

Előadja: Ötvös András
Rendező: Göttinger Pál | Producer: Orlai Tibor

Jegyár: 2 900 Ft

MÁRCIUS 22. SZERDA
Budapest Bár
Kitűnő csapattal érkezik ismét Debrecenbe a Budapest Bár. Novemberben Ünnep címmel új, karácsonyi lemezzel jelentkeztek. A régi kedvencek mellett erről a lemezről is elhangzik majd néhány dal a Kölcsey Központban!  Fellép a Budapest Bár zenekar, valamint Behumi Dóri, Németh Juci, Mező Misi, Keleti András, Lovasi András, Kiss Tibor és Szűcs Krisztián.

Jegyár: 4 400 Ft, 3 900 Ft

Bővebb információ: www.fonixinfo.hu