2018. december 17. hétfő. Jelenleg 22890 tagja van közösségünknek.

Múzeumok őszi fesztiválja

2016.09.27. 14:30 | Utoljára módosítva: 2016.09.27. 14:31 Tulajdonos: Központi Alumni Portál

Időpont: 2016. szeptember 28 - november 9.
Progamsorozat
Helyszínek: Déri Múzeum, Irodalom Háza, Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum

BRINGÁZZ VELÜNK ZELEMÉRRE!

Bringatúra a zeleméri Csonka toronyhoz, mely a várostól délkeletre, 10,5 km-re, Debrecen és Hajdúböszörmény között található. Zelemér középkori templomának romja és az alatta lévő domb – kunhalom – mint helyi jelentőségű természeti érték, 1981 óta védett. E mitikus hely történetével ismerkedhetnek meg a résztvevők a túravezető dr. Hajdú Zsigmond régész vezetésével.

Gyülekező: Déri Múzeum

2016. október 1., 10 óra (esőnap október 8.)

ŐSZBÚCSÚZTATÓ A NAGYERDŐBEN

A Déri Múzeum Nagyerdő – A természet szertára című kiállítási egységében Veszelinov Ottó, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület tagja tart előadást.

2016. október 11. 16.30–18.00

A KARIKÁS OSTOR NYOMÁBAN

A karikás a lovas pásztornépek eszköze. A karikás ostor, vagy karikás rövid nyelű, kenderkötélre szíjból font állatterelő eszköz, melyet főleg a csikósok, de többé-kevésbé minden pásztor használt és használ napjainkban is. A résztvevők megismerkedhetnek a karikás ostor történetével és megpróbálhatják elkészíteni is.

2016. október 30. 10.00–12.00

„A lámpás én vagyok” – Tanárok éjszakája

MÚZEUMPEDAGÓGIAI ÉVNYITÓ

A meghívott pedagógusok megismerkedhetnek a Déri Múzeum programjaival, múzeumpedagógiai foglalkozásaival.

Helyszín : Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum

2016. október 4. 15 óra

Óvodapedagógusok napja

MÚZEUMPEDAGÓGIAI ÉVNYITÓ

A meghívott óvodapedagógusok megismerkedhetnek a Déri Múzeum őszi programjaival, múzeumpedagógiai foglalkozásaival.

2016. szeptember 28.

„A lámpás én vagyok” – Tanárok éjszakája - SZOBORKALAND – WORKSHOP

A Medgyessy Ferenc Emlékmúzeumban megtekinthető „Önéletrajz, mit lapozni sem kell...” kiállításhoz kapcsolódóan az érdeklődő pedagógusok meghallgathatják Fodor Éva muzeológus tárlatvezetését, valamint egy workshop keretében részt vehetnek  egy közös ötletelésben is. Az agytorna célja, hogy saját tervezésű társasjátékunkat, amely Medgyessy Ferenc gazdag életművét játékos formában dolgozza fel, még izgalmasabbá tegyük.

Helyszín: Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum

2016. október 4. 15 óra

„A lámpás én vagyok” – Tanárok éjszakája - MÁS SZEMMEL

A Debreceni Irodalom Háza 2014-ben nyílt meg. A Déri Múzeum irodalmi gyűjteményéből megrendezett „Álmodó magyarok – Történetek Debrecen irodalmából” című állandó kiállítás maradandó élményt nyújtva mutatja be a debreceni kötődésű híres írók, költők életét. A kiállítást virtuális elemek, számítógépes játékok teszik izgalmassá és szórakoztatóvá.

Helyszín: Debreceni Irodalom Háza

2016. november 9. 20 óra

További előadások

KUTATÓK, TÁRGYAK, TÖRTÉNETEK
Mező Szilveszter muzeológus tárlatvezetése
a „Nagyerdő – a természet szertára” c. állandó természetrajzi kiállításban
2016. szeptember 29. 16.30

ÍRÓ-OLVASÓ TALÁLKOZÓ

Kövér József író, költő, szobrászművész „Ferde eső” című regényének megjelenése alkalmából Arany Lajos egyetemi oktató, újságíró beszélget a szerzővel.

A Déri Múzeum Irodalmi Tára és a Magyar Irodalomtörténeti Társaság rendezvényének helyszíne:

Debreceni Irodalom Háza (Debrecen, Péterfia u. 28.)

2016. október 14. 17 óra

Program időpontja: