2018. augusztus 21. kedd. Jelenleg 21666 tagja van közösségünknek.

Új világosság jelenék

2015.11.30. 11:18 | Utoljára módosítva: 2015.11.30. 11:19 Tulajdonos: Központi Alumni Portál
Időpont: 2015. december 13., vasárnap (17:00)

Kategória: ünnep

Helyszín: Kossuth tér

17 órától énekes lucázó vonulás
a Régi Városházától, majd adventi gondolatok a Város Karácsonyfája mellett: Barcsa Lajos alpolgármester, Réz-Nagy Zoltán evangélikus lelkész, Sipos Barnabás ortodox pap; közreműködik a debreceni Szent Háromság Magyar Orthodox Templom kórusa és a Debrecen Helyőrségi Zenekar.

18 órától zenés áhítat a Nagytemplomban a gyülekezet ifjú zenészeinek szolgálatával

Ádvent Jézus eljövetelére irányítja a figyelmet. Őt vámszedők és bűnösök barátjának mondták: miért? Mert azoknak adott igazat és azokat tartotta megigazultnak Isten színe előtt, akik nem a rendszer haszonélvezői és nyertesei voltak, hanem megnyomorítottjai. Azokhoz jött, és azokhoz akart szólni, akik folyamatos lelkiismeret-furdalásukban már-már elhitték, hogy nincs számukra kiút, már-már elhitték, hogy még Isten előtt sincs esélyük: Isten előtti tartozásuk egyre csak nő, és ezt soha nem tudják törleszteni. Jézus hozzájuk szólt elsősorban, azt hirdette nekik, hogy Isten elengedi a tartozásukat: Isten felhatalmazta, "felkente" Őt, hogy elengedés évét hirdessen.Világot átformáló, új rendet teremtő erő rejlett ebben.
Réz-Nagy Zoltán evangélikus lelkész

Forrás: fonixinfo.hu