Díszoklevél az egykori végzősöknek
Arany-, gyémánt-, vas- és rubindiplomával köszöntötték az egyetem Bölcsészettudományi, valamint Természettudományi és Technológiai Karán 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt végzett egykori hallgatókat október 14-én a Díszudvaron.
Alumni találkozóval ünnepelt az Olasz Tanszék
Egyetemünkön 1923-ban kezdődött el az olasz nyelv tanítása, majd néhány év múlva tanszék is szerveződött az itáliai kultúra oktatására. A kommunista diktatúra azonban bezáratta a tanszéket, amelynek az ismételt megnyitására, újraalapítására egészen 1993-ig kellett várni.
yoUDay - az összetartozás napja
Elképesztő sikere volt a Debreceni Egyetem tanévnyitó show-jának szerda este a Nagyerdei Stadionban. A yoUDay világszínvonalú műsora egyedülálló közösségi élményt nyújtott, és nézőcsúcsot hozott.
2019-ben is folytatódik a Szenior Egyetem!
Innovatív gyógyászati eljárások, magyar ültetvényesek Indonéziában, időskori tanulás – ismét a legfrissebb tudományos eredményekkel gazdagodhatnak azok, akik részt vesznek a Debreceni Egyetem ingyenes kurzusán.
Száz éve történt
A Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetem orvosi kara száz évvel ezelőtt, 1918-ban alakult meg. Az egyetem első épületét, a klinikatelep felvételi épületét IV. Károly és felesége Zita királyné avatta fel. A centenárium alkalmából felidéztük a jeles napot.
Egyetemista lesz Hetényi Zoltán
Vadgazda mérnöknek tanul szeptembertől a Debreceni Egyetemen a 77-szeres válogatott jégkorongkapus. A korábban az Egyesült Államokban és Finnországban is játszó hokis a tanulást ugyanolyan fontosnak tartja, mint a sportot, ezért is szerződött az egyetemi csapathoz.
11 júl
Megjelent a DEjavu nyári száma
Megújult külsővel, de a már jól ismert rovatokkal jelent meg a Debreceni Egyetem Alumni Magazinjának nyári száma. Berényi Ervin KK-elnök, a Kovács és a Pfau család, valamint az egyetem egyik legfiatalabb tehetsége is bemutatkozik a lapban
02 júl
"Hazatérő" vietnámi öregdiákok
A Debreceni Egyetemen a hetvenes években végzett vietnami hallgatók látogattak vissza alma materükbe, hogy találkozzanak egykori oktatóikkal, diáktársaikkal. A rendezvényt egy, a magyar-vietnami kapcsolatok erősítését célzó konferencia keretében tartották.
Sikeres alumni – alumni sikerek
Cégvezető, műsorvezető, igazgató – a Debreceni Egyetem egykori hallgatói, ma már saját szakmájuk ismert képviselői voltak a „Sikeres alumni - alumni sikerek” elnevezésű kerekasztal-beszélgetés első vendégei.
21 már
Kortalan kapcsolat – ez az Alumni!
Átlépte a húszezret, és folyamatosan emelkedik a Debreceni Egyetem regisztrált alumni tagjainak száma. Az Alumni Központ célja, hogy az egykori hallgatók évek múltán is élő, aktív kapcsolatban maradjanak az Alma materrel.