11 júl
Megjelent a DEjavu nyári száma
Megújult külsővel, de a már jól ismert rovatokkal jelent meg a Debreceni Egyetem Alumni Magazinjának nyári száma. Berényi Ervin KK-elnök, a Kovács és a Pfau család, valamint az egyetem egyik legfiatalabb tehetsége is bemutatkozik a lapban
02 júl
"Hazatérő" vietnámi öregdiákok
A Debreceni Egyetemen a hetvenes években végzett vietnami hallgatók látogattak vissza alma materükbe, hogy találkozzanak egykori oktatóikkal, diáktársaikkal. A rendezvényt egy, a magyar-vietnami kapcsolatok erősítését célzó konferencia keretében tartották.
Sikeres alumni – alumni sikerek
Cégvezető, műsorvezető, igazgató – a Debreceni Egyetem egykori hallgatói, ma már saját szakmájuk ismert képviselői voltak a „Sikeres alumni - alumni sikerek” elnevezésű kerekasztal-beszélgetés első vendégei.
21 már
Kortalan kapcsolat – ez az Alumni!
Átlépte a húszezret, és folyamatosan emelkedik a Debreceni Egyetem regisztrált alumni tagjainak száma. Az Alumni Központ célja, hogy az egykori hallgatók évek múltán is élő, aktív kapcsolatban maradjanak az Alma materrel.
Lapajánló: megjelent a DEja vu
Mi az, ami összeköti a rektorhelyettest, a PG Csoportot, a regényírót, a youtubert, vagy a zenepedagógust és a legendás Tüskevár Tutajosát? A válasz egyszerű: Debrecen egyeteme.
21 aug
Az egyetem tizedszer a karneválon
Több mint 200 biciklissel és egy elektromos hajtású virágkocsival vett részt az idei virágkarneválon a Debreceni Egyetem. A hagyományt és a fejlődést jelképező kompozíció nagy sikert aratott az augusztus 20-ai menetben.
15 aug
Sokan tekerünk a karneválra
Több mint kétszáz egyetemi polgár jelentkezett a Debreceni Virágkarnevált felvezető kerékpáros felvonuláshoz. A résztvevők a Debreceni Egyetem új logójával díszített egységes pólóban képviselik az intézményt az eseményen.
12 júl
Rektori interjú az új DEja vu-ben
Az elmúlt évek átalakulásairól és az egyetemi közösségre jellemző különleges összetartozásról is beszélt az alumni magazinnak adott interjúban Szilvássy Zoltán, aki júliusban kezdte meg második rektori ciklusát a Debreceni Egyetem élén.
yoUDay: már kaphatók a jegyek!
Megkezdődött a jegyárusítás a Debreceni Egyetem 2017-es stadionshow-jára. Az egyetemi polgárok és vendégeik 90%-os kedvezménnyel vásárolhatják meg, de másoknak is érdemes sietni, hiszen az első 100 regisztráló 1538 forintért juthat a belépőjéhez.
Mókustánc a gyermeknapon
Még eDE, a Debreceni Egyetem kabalafigurája is táncra perdült, amikor első alkalommal felcsendült a Csicseri és Borsó zenekar előadásában az általuk komponált mókusdal a Nagyerdei Kultúrparkban rendezett Családi Napon.