Lapajánló: megjelent a DEja vu
Mi az, ami összeköti a rektorhelyettest, a PG Csoportot, a regényírót, a youtubert, vagy a zenepedagógust és a legendás Tüskevár Tutajosát? A válasz egyszerű: Debrecen egyeteme.
21 aug
Az egyetem tizedszer a karneválon
Több mint 200 biciklissel és egy elektromos hajtású virágkocsival vett részt az idei virágkarneválon a Debreceni Egyetem. A hagyományt és a fejlődést jelképező kompozíció nagy sikert aratott az augusztus 20-ai menetben.
15 aug
Sokan tekerünk a karneválra
Több mint kétszáz egyetemi polgár jelentkezett a Debreceni Virágkarnevált felvezető kerékpáros felvonuláshoz. A résztvevők a Debreceni Egyetem új logójával díszített egységes pólóban képviselik az intézményt az eseményen.
12 júl
Rektori interjú az új DEja vu-ben
Az elmúlt évek átalakulásairól és az egyetemi közösségre jellemző különleges összetartozásról is beszélt az alumni magazinnak adott interjúban Szilvássy Zoltán, aki júliusban kezdte meg második rektori ciklusát a Debreceni Egyetem élén.
yoUDay: már kaphatók a jegyek!
Megkezdődött a jegyárusítás a Debreceni Egyetem 2017-es stadionshow-jára. Az egyetemi polgárok és vendégeik 90%-os kedvezménnyel vásárolhatják meg, de másoknak is érdemes sietni, hiszen az első 100 regisztráló 1538 forintért juthat a belépőjéhez.
Mókustánc a gyermeknapon
Még eDE, a Debreceni Egyetem kabalafigurája is táncra perdült, amikor első alkalommal felcsendült a Csicseri és Borsó zenekar előadásában az általuk komponált mókusdal a Nagyerdei Kultúrparkban rendezett Családi Napon.
Határsáv
Történet a Debreceni Egyetem egykori zenekaráról, melynek tagjai látták a Berlini Fal leomlását, az 1989-es romániai eseményeket, a Szovjetunió, a Varsói Szerződés és a KGST felbomlását.
13 jan
Jogászokat avattak
Negyvenkét végzett hallgató vehette át oklevelét az ország legjobb vidéki jogi képzőhelyén, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának január 13-i diplomaosztó ünnepségén.
Megjelent az alumni magazin téli száma
Megújult külsővel, de a megszokott rovatokkal jelent meg a DEjavu, a Debreceni Egyetem Alumni Központjának magazinja.
Én is iDE jártam!
A nanotechnológus, a költő és a hős - közös bennük, hogy a Debreceni Egyetemen szereztek diplomát! Milyenek voltak a diákévek, mit adott számukra a debreceni universitas, mi a sikerük titka? Erről mesélnek egykori hallgatóink.