Klenczner Imre (1927-2020) emlékezete
Életének 93. évében, 2020. augusztus 18-án elhunyt Klenczner Imre, a mezőgazdasági tudományok kandidátusa, a Debreceni Egyetem Nyírségi Mezőgazdasági Kutató Intézet egykori igazgatója. Klenczner Imrét az egyetem és az Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság saját halottjának tekinti.
Diákévek 50 év távlatából
Ötven éve érettségizett a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának egykori 4. B osztálya. A hajdani diákok most újra találkoztak, és felelevenítették az 1966 óta eltelt mintegy félévszázad emlékeit.
26 aug
I. Mádi futóverseny - MAD RUN
A Mádi Borakadémia szervezésében hagyományteremtő szándékkal szeretnénk megszervezni az I. „MAD RUN” futást Mádon.
17 aug
Csodás Debrecen, csodás egyetem
A Debreceni Egyetem is szerepel majd a 2020-as Csodás Magyarország kampányfilmben, amelyet a napokban forgattak a Magyar Turisztikai Ügynökség megbízásából a cívisvárosban.
27 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
16 júl
Megjelent a DEjavu nyári száma
Sok változást hozott életünkben az elmúlt hónapok során a koronavírus, egy dolog azonban változatlan maradt: ha nyár, akkor biztosan megjelenik a Debreceni Egyetem alumni közösségének lapja, a DEjavu legfrissebb száma.
14 júl
Vége a rendkívüli tanévnek
A Debreceni Egyetem hallgatói rendhagyó helyszínen, a Nagyerdei Stadionban vehették át a diplomáikat július első két szombatján. A rendkívüli diplomaosztó második ünnepségén 9 kar végzősei dobhatták magasba sapkájukat.
Tanévzáró a stadionban
Idén rendhagyó módon, nem kari, hanem intézményi szintű ünnepségen és a Nagyerdei Stadionban zárja a tanévet a Debreceni Egyetem. A 14 kar végzősei július első két szombatján, 4-én és 11-én búcsúzhatnak el a diákévektől.
Megszépült a szoborpark
Újra régi pompájában látható a Debreceni Egyetem klinikatelepén lévő szoborpark. A műalkotásokat a közelmúltban újítottak fel az Általános Orvostudományi Kar és a Klinikai Központ összefogásának köszönhetően.
Oklevél kiadásával kapcsolatos információk
A Gazdaságvédelmi Akcióterv munkahelyteremtési programjának részeként valamennyi hallgató/volt hallgató mentesül az előírt nyelvvizsga kötelezettség teljesítése alól, aki 2020. augusztus 31-ig sikeres záróvizsgát tesz vagy tett.