Közös gyertyagyújtás
A Debreceni Egyetem és az egyetemi lelkészségek által szervezett közös gyertyagyújtás alkalmával az elmúlt esztendőben elhunyt egyetemi polgárokra, oktatókra, dolgozókra és hallgatókra emlékezünk 2021. november 2-án, kedden 17 órától az Egyetemi Templomban.
Tisztelet a jubilánsoknak
65, 60 illetve 50 éve végzett egykori hallgatóit köszöntötte a hétvégén a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. Az Aulában megrendezett vasárnapi ünnepségeken több mint 60-an vették át jubileumi diplomájukat.
Jubiláns „friss” diplomások a BTK-n
Arany-, gyémánt-, vas- és rubinoklevelet vehettek át a Debreceni Egyetem korábbi jogelőd intézményeinek Bölcsészettudományi Karán 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt végzettek október 10-én a Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségen.
Díszokleveles természettudósok
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán az 50, 60 és 65 évvel ezelőtt végzett hallgatókat köszöntötték vasárnap. A díszoklevél-átadó ünnepségen osztották ki a karon évtizedeken át kiemelkedő munkát végző oktatóknak és kutatóknak a TTK Katedra Díjat.
Orvosdoktorokat avattak
Több mint 200 magyar és külföldi végzős hallgató tette le esküjét, és vette át orvosdoktori diplomáját a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának hétvégi ünnepségein. A kar dékánja hangsúlyozta: a felavatott orvosok az ország egyik legjobb egyetemén szerezték meg tudásukat.
Folytatódik a Szenior Egyetem
Ősszel visszatér az intézmény falai közé a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programja. A 2021/2022. tanév októberében kezdődő őszi sorozatában hat előadás szerepel. Az események védettségi igazolvánnyal látogathatók.
yoUDay - a TE Napod!
Egyetemünk gigantikus tanévnyitójára, a yoUDay-re kedvezményes jegyeket igényelhetnek alumni tagjaink és vendégeik.
Stadionshow-val kezdődik a tanév
Idén is egyedülálló és exkluzív tanévnyitó show-val indítja a tanévet a Debreceni Egyetem. A változatos és feledhetetlen élményeket kínáló yoUDay-t szeptember 15-én tartják a Nagyerdei Stadionban. Jegyek már kaphatók.
Elismerés az egykori hallgatóknak
Az agrártudományi kar 50, 60 és 65 éve végzett hallgatóit köszöntötték pénteken a Debreceni Egyetemen. Több mint hatvanan vehették át arany-, gyémánt- valamint vasdiplomájukat a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudomány és Környezetgazdálkodási Kar Böszörményi úti campusának aulájában.
30 aug
Vágod?! páros kolbásztöltő verseny a Zamat Fesztiválon
A Zamat Fesztivál keretein belül negyedik alkalommal rendezzük meg a Debreceni Páros Kolbásztöltő versenyünket, melyre ezúttal is várjuk csapatok jelentkezését!