Akikre büszkék vagyunk, 2019

Elismerések az egészségügyben

• A Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj zsűrije Életműdíjjal tüntették ki Altorjay Istvánt, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanárát.
  • „Klinikai Központ kiváló dolgozója kitüntetés és jutalomdíj” elnevezésű elismerést a Klinikai Humánpolitikai Bizottság ítélte oda nyolc munkatársának. Csuka Jánosné vezető műtős szakasszisztens, Fül-Orr-Gége és Fej-Nyaksebészeti Klinika
    • Juhász Sándor munkatárs, Klinikai Gyógyszertár
    • Riczné Szabó Katalin fogászati asszisztens, Fogorvosi Járó- és Fekvőbeteg Alap- és Szakellátló Szolgálat
    • Táboriné Varga Andrea titkárságvezető, Bőrgyógyászati Klinika
    • Varga Zsuzsanna diplomás ápoló, aneszteziológiai szakasszisztens, Urológiai Klinika
    • Vargáné Földesi Róza orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus, klinikai laboratóriumi kutató Laboratóriumi Medicina
    • Virág Jánosné asszisztens, Neurológiai Klinika
    • Zakuczkiné Péter Erzsébet aneszteziológiai szakasszisztens, Sebészeti Klinika

Debrecen Kultúrájáért Díjat vehetett át kedden, a magyar kultúra napján a Déri Múzeum Munkácsy-termében rendezett ünnepségen Váradi Judit zongoraművész, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának egyetemi docense.

Állami elismerések március 15-én

• Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült
    • Illés Árpád, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Belgyógyászati Klinikájának egyetemi tanára.
  • Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült
    • Bálint Péter, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karának dékánja, az Irodalmi, Kommunikációs, Kulturális Antropológiai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára.
  • Liszt Ferenc-díjat kapott
    • Mohos Nagy Éva operaénekes, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar professor emeritája.
  • Batthyány-Strattmann László-díjat kapott
    • Urbancsek Hilda, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkológiai Intézet Sugárterápia osztály egyetemi adjunktusa.
  • Magyar Érdemrend tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést kapott
    • Dobos István, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének egyetemi tanára.

Egyetemi díjazottak a város napján

• Debrecen Város Díszpolgára címet adományozott a közgyűlés Barta Jánosnak, a Debreceni Egyetem Egyetemes Történeti Tanszék professor emeritusának.
  • A város sajtódíjasa pedig az egyetem fenntartásában működő FM90 Campus Rádió ügyvezető-főszerkesztője, Tóth Judit lett.

„Gyomaendrőd Tudományos Életének Fejlesztéséért” díjat vehetett át Bartha Elek, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese és Forisek Péter, a Történelmi Intézet docense.

Nemzetközi elismerések

• A European Federation For Freshwater Sciences (EFFS) rendszeresen pályázatot ír ki a megvédett, édesvizek kutatásával foglalkozó doktori értekezések szerzői számára. A 2017/2018-as kiírás első helyét a Debreceni Egyetem Juhász-Nagy Pál Doktori Iskola korábbi PhD-hallgatója, Lovas-Kiss Ádám nyerte el a DE TTK Növénytani Tanszékén elkészített, a vándorló vízimadarak mint a növények és gerinctelen állatok terjesztésének kulcsfontosságú tényezői – esettanulmányok Európából című, angol nyelven írt és megvédett PhD-értekezésével.