17 okt
Második alkalommal rendezi meg angol nyelvű nemzetközi szakmai találkozóját a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete.
17 okt
„A polisz védelme a birodalom védelme – Az ókori görög és római katonai stratégia és a feliratok nemzetközi epigrafikája” címmel rendez nemzetközi kerekasztal tanácskozást a Bölcsészettudományi Kar Klasszika filológiai és Ókortörténeti Tanszéke.
17 okt
Idén első alkalommal a Debreceni Egyetemen rendezi „A kultúra higiéniája" című közös konferenciáját a Tolsztoj Társaság a Magyar-orosz Együttműködésért Egyesület és az egyetem Orosz Központja.
15 okt
Idén 7. alkalommal rendezi meg az Egyetemi Színjátszó Találkozót DESZTVII elnevezéssel a Debreceni Egyetem.

Vegyészek 40 éves találkozója

1979-ben a Kossuth Lajos Tudományegyetemen, a Debreceni Egyetem jogelőd intézményében 33 vegyész kapott oklevelet, közülük 27 egykori diák idézte fel 2019. szeptember 28-án a négy évtized sikereit és tanulságait. A vegyipar akkori magas presztízsének megfelelően a többség hasonlóan magas pontszám elérésével juthatott be a felsőoktatási rendszerbe, mint a fizikusok vagy az orvosok.

Feliratkozás Debreceni Egyetem RSS csatornájára