Kezdődnek a téli diplomaosztók

2020, január 6 - 08:30
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.

A Debreceni Egyetem Főépületének Díszudvarán (Debrecen, Egyetem tér 1.) tartott ünnepi eseményeket élőben közvetíti a hirek.unideb.hu oldalon az intézmény Multimédia E-learning Technikai Központja.

A diplomaosztók időpontja és helyszíne:

Általános Orvostudományi Kar: 2019. december 7. (szombat) 11 óra Díszudvar

- Gyönyörű hívatást választottak: segíteni a szenvedő embereken. Lehet-e ennél nemesebb célt választani? Önök rendelkeznek azzal a modern ismeretanyaggal, ami lehetővé teszi, hogy megfeleljenek az orvossal szemben támasztott magas elvárásoknak. Ez nem könnyű, állandó tanulást, önképzést igényel – mondta útravalóként az általános orvosdoktoroknak Mátyus László dékán, az Általános Orvostudományi Kar december 7-i diplomaosztóján.

A Díszudvaron tartott rendezvényen 69, köztük 39 külföldi hallgató vette át oklevelét.

Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar: 2019. december 13. (péntek) 10 óra Díszudvar

Az Állam- és Jogtudományi Kar diplomaosztóján 67 hallgató kapta meg a végzettségét igazoló oklevelét:

Gazdaságtudományi Kar: 2020. január 10. (péntek) 12 óra Díszudvar

- A gazdasági élet elismerte és elismeri az itt szerzett diploma értékeit. A gazdaság kreatív, változásokra és változtatásokra kész, kritikusan gondolkodó, komplex probléma megoldásra alkalmas, rugalmas, új és új célokat megfogalmazó, a gondolatait másokkal megosztani kész és képes munkaerő iránt mutat keresletet.  Biztonsággal állíthatom, hogy ebben a mi végzett hallgatóink, így Önök is, kiválóak – hangsúlyozta Pető Károly dékán.

A két diplomaosztó ünnepségen összesen 327 közgazdász, mérnöki, menedzseri vagy tanácsadói oklevelet adtak át.

Gazdaságtudományi Kar: 2020. január 10. (péntek) 15 óra Díszudvar

Természettudományi és Technológiai Kar: 2020. január 17. (péntek) 10 óra Díszudvar
Bölcsészettudományi Kar: 2020. január 31. (péntek) 11 óra Díszudvar
Természettudományi és Technológiai Kar: 2020. január 31. (péntek) 13 óra Díszudvar