Akikre büszkék vagyunk, 2021

L’Oréal-Unesco „A nőkért és a tudományért” díjat vehetett át Dr. Bagoly Zsuzsa, az Általános Orvostudományi Kar adjunktusa.

Markhot Ferenc Emlékérem kitüntetésben részesült Dr. Póka Róbert professzor.

Bruckner Győző-fődíjat kapott Dr. Somsák László, a TTK Kémiai Intézetének professzora.

Dr. Bokor Éva, a TTK Kémiai Intézet adjunktusa Zemplén Géza-díjat kapott.

A kortárs magyar zene terjesztéséért kapott elismerést az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Irodától Dr. Ittzés Tamás, a Zeneművészeti Kar hegedű- és kamarazene oktatója, valamint Dr. Puskás Levente, a ZK szaxofontanára.

Szász Kálmán-díjat kapott Dr. Gonda Sándor, a TTK Növénytani Tanszékének habilitált adjunktusa.

Artisjus Irodalmi Díjban részesült Dr. Bódi Katalin, a BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének docense.

Állami elismerések március 15-én

• Széchenyi-díjat vehetett át
    • Dr. Szöllősi János vegyész, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, az ÁOK Biofizikai és Sejtbiológiai Intézete Biofizikai Tanszékének egyetemi tanára.

• A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést ítéltek oda
    • Dr. Nagy János Széchenyi-díjas agrármérnök, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a MÉK Földhasznosítási, Műszaki és Területfejlesztési Intézetének egyetemi tanára, az egyetem korábbi rektora részére.

• A Magyar Érdemrend tisztikereszt polgári tagozata kitüntetését vehette át
    • Dr. Bartha Elek etnográfus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, oktatási rektorhelyettes, a BTK Néprajzi Tanszékének egyetemi tanára.

• A Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült
    • Dr. Berde Csaba, a GTK Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete Vezetéstudományi nem önálló Tanszékének egyetemi tanára,
    • Dr. Görgényi Ilona, az ÁJK Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszékének egyetemi tanára,
    • Dr. Kovácsné Dr. Szabó Éva Anna, a Klinikai Központ Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Klinika Rehabilitációs Osztályának főorvosa,
    • Dr. Nagy Géza, a GTK Regionális Gazdaságtan és Turizmusmenedzsment Intézete Vidékfejlesztési és Regionális Gazdaságtani nem önálló Tanszék nyugalmazott tanszékvezető egyetemi tanára,
    • Dr. Novák László idegsebész, neurológus, a Klinikai Központ Idegsebészeti Klinikájának egyetemi docense,
    • Dr. Zsombik László, az AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének igazgatója, tudományos főmunkatársa.

• A Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata elismerésben részesült
    • Dr. Novák Levente biológus, a TTK Kémiai Intézete Fizikai Kémiai Tanszékének adjunktusa,
    • Dr. Váradi Judit zongoraművész, művészeti menedzser, a ZK egyetemi docense.