Akikre büszkék vagyunk, 2022

Artisjus Zenetanári Díjat vehetett át a ZK két szakembere, Dr. Váradi Judit és Dr. Romos Zsolt egyetemi docensek.

Károli Gáspár-díjjal tüntették ki Dr. Imre Lászlót, a BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének Széchenyi-díjas professor emeritusát, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagját.

DAB Pro Scientia Érmet vehetett át Dr. Kun Ferenc, a TTK Fizikai Intézetének professzora és Dr. Paragh György, az ÁOK Belgyógyászati Intézetének professzora.

DAB Plakett díjban részesült:

• Dr. Hajdu Lajos, a TTK Matematikai Intézet professzora,

• Dr. Kovács Béla, a MÉK Élelmiszertudományi Intézet professzora,

• Dr. Panyi György, az ÁOK Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet professzora és

• Dr. Pusztai Gábor, a BTK Néderlandisztika Tanszék vezetője.

Állami elismerések március 15-én

• Széchenyi-díjat vehetett át Dr. S. Varga Pál irodalomtörténész, akadémikus, a BTK professzor emeritusa.

• Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést kapott Dr. Hegedűs Csaba, a FOK tanszékvezető egyetemi tanára.

• Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült:

• Dr. Kocsis Imre Tibor egyetemi tanár, az MK tudományos dékánhelyettese,
    • Dr. Nagy Sándor Alex hidrobiológus, a TTK tudományos főmunkatársa,

• Dr. Szabó István fizikus, a TTK egyetemi docense,

• Dr. Szabó Szilárd egyetemi tanár, a TTK Földtudományi Intézet vezetője,

• Dr. Szentkereszty Zoltán aneszteziológiai és intenzív terápiás szakorvos, a Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusa Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályának osztályvezető főorvosa,

• Dr. Tarcali Gábor, a MÉK Növényvédelmi Intézetének tudományos főmunkatársa.

Életfa Emlékplakett Arany fokozatát adományozta Nagy István agrárminiszter Dr. Loch Jakab, a MÉK professor emeritusa részére.

Miniszteri Elismerő Oklevelet kapott Dr. Bubán Tamás egyetemi adjunktus, a Klinikai Központ Gasztroenterológiai Klinika szakorvosa.

Pro Sanitate-díjban részesült:

• Dr. Pap Zoltán Domokos, a Kenézy Gyula Campus Traumatológiai és Kézsebészeti Osztály ortopéd-traumatológus szakorvosa,

• Dr. Somodi Sándor, a Klinikai Központ Sürgősségi Klinika egyetemi docense és

• Dr. Vincze Zoltán, a Klinikai Központ Sürgősségi Klinika egyetemi adjunktusa.

Batthyány-Strattmann László-díjban részesült Dr. Póka Róbert, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika egyetemi tanára és Dr. Szekanecz Zoltán, a Reumatológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára.

Kitüntetések a város napja alkalmából

• Debrecen Város Díszpolgára kitüntetést kapott Dr. Bitskey István, a BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének professor emeritusa.

• Debrecen Város Pro Urbe díját adományozta a testület Dr. Balla József egyetemi tanárnak, a Klinikai Központ Belgyógyászati Klinika igazgatójának.