Akikre büszkék vagyunk, 2023

Semmelweis nap alkalmából Dr. Papp Mária egyetemi tanár, a Gasztroenterológiai Klinika igazgatója Semmelweis Ignác-díjat, Dr. Lőrincz István egyetemi docens, a Sürgősségi Orvostan Tanszék nyugalmazott tanszékvezetője pedig Batthyány-Strattmann László díjat vehetett át.

Állami elismerések augusztus 20-án

• Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést vehetett át Dr. Bárány Attila, az MTA doktora, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi tanára és Dr. Gát György Tamás, az MTA doktora, a Természettudományi és Technológiai Kar egyetemi tanára.
  • Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült Dr. Forisek Péter, a Tanárképzési Központ főigazgatója, valamint Dr. Pető Károly általános rektorhelyettes
  • Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Dr. Teperics Károly, a Természettudományi és Technológiai Kar egyetemi docense.
  • Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést vehetett át Siposné Dr. Bíró Noémi, a Műszaki Kar Dékáni Hivatalának vezetője

A magyar felsőoktatás napja alkalmából több munkatársunk is kitüntetésben részesült

• Eötvös József-díjat kapott Dr. Vecsernyés Miklós, a Gyógyszerésztudományi Kar korábbi dékánja.
  • Szent-Györgyi Albert-díjat vehetett át Dr. Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke.
  • Trefort Ágoston-díjban részesült Dr. Béri Béla, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar nyugalmazott egyetemi docense.
  • Apáczai Csere János-díjat kapott Dr. Mihók Sándor, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar professor emeritusa.

Mestertanár Aranyérem elismerésben részesült

• Dr. Bárány Attila Pál, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi tanára,
  • Dr. Bodnár Ildikó, a Műszaki Kar főiskolai tanára,
  • Dr. Erdey László, a Gazdaságtudományi Kar egyetemi docense,
  • Dr. Lontay Beáta, az Általános Orvostudományi Kar egyetemi docense
  • Dr. Szakály Zoltán, a Gazdaságtudományi Kar egyetemi tanára
  • Dr. Szilágyi Zsolt, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi adjunktusa
  • Dr. Tircsó Gyula, a Természettudományi és Technológiai Kar egyetemi tanára.

Október 23-ai nemzeti ünnepünk alkalmából

• Hatvani-díjban részesült Dr. Csanádi Zoltán, a Klinikai Központ Kardiológiai és Szívsebészeti Klinikájának igazgatója és Dr. Illés Árpád, az Általános Orvostudományi Kar Belgyógyászati Intézet Hematológiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára.
  • Magyar Tudományos Akadémia Pedagógus Kutatói Pályadíj elismerésében részesült a Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola tanára, Sápiné Bényei Rita.
  • Szervátültetettek szolgálatáért díjat kapott Dr. Fülesdi Béla, a Klinikai Központ Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikájának igazgatója.
  • Pro Sanitate díjat vehetett át Dr. Balatoni Ildikó, a Klinikai Központ alelnöke.
  • Miniszteri Elismerő Oklevelet kapott Dr. Gömöri Gabriella, a Járványügyi Koordinációs Központ vezetője.

Pedagógusnap alkalmából:

• Klebelsberg Kunó-díjban részesült Kalocsainé Abuczki Erika Éva, a Balásházy János Gyakorló Technikum, Gimnázium és Kollégium középiskolai tanára.
  • Debreceni Egyetem Tanárképzéséért-díjat kapott Dr. Duffek Mihály, a Zeneművészeti Kar egyetemi tanára.

Jausz Béla-díjban részesült:

• Sinayné Tar Judit, a Balásházy János Gyakorló Középiskola és Kollégium vezetőtanára,
  • Soltész Adrienn, a Balásházy János Gyakorló Középiskola és Kollégium vezetőtanára,
  • Farkasné Pécsi Éva, a Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola vezetőtanára,
  • Háda Tibor, a Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola vezetőtanára,
  • Kovács Andrea Sára, a Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola vezetőtanára

Dr. Tankó Béla Emlékdíjat kapott Dr. Debreczeni Attila, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi tanára és Dr. Székvölgyi Lóránt, a Gyógyszerésztudományi Kar egyetemi docens.

Vármegyei Príma-díjat kapott Dr. Bács Zoltán kancellár – magyar oktatás és köznevelés kategóriában.

Kalmár-díjat kapott Dr. Gál Zoltán, a Szuperszámítógép (HPC) Központ vezetője, az Informatikai Kar egyetemi tanára.

Kemény János-díjat nyert Dr. Tiba Attila, az Informatikai Kar Adattudomány és Vizualizáció Tanszék egyetemi adjunktusa.

Jánossy-díjat kapott Dr. Ujvári Balázs, Informatikai Kar adjunktusa.

Polányi Mihály Fiatal Kutatói Díjat vehetett át Dr. Lihi Norbert adjunktus, a Természettudományi és Technológiai Kar Kémiai Intézetének oktatója.

Akadémiai Díjat vehetett át Dr. Battistig Gábor, Természettudományi és Technológiai Kar Villamosmérnöki Tanszék egyetemi tanára, és Dr. Fábián István, a Természettudományi és Technológiai Kar Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék egyetemi tanára.

Az Év Magyar Fotója díjat nyerte el Szinkron című képével Derencsényi István az M. Tóth Ildikó Sajtóközpont munkatársa.